Ayşın Candan

Viyana Üniversitesi'nde tiyatro bilimi okuyan Prof. Dr. Ayşın Candan, 1972 ile 1974 arasında ABD'de New York Eyalet Üniversitesi Binghamon'da reji dalında yüksek lisans eğitimi gördü. Ardından bu kurumda bulunan Max Reinhardt Arşivi'nde asistan olarak çalıştı ve 1979'da Viyana Üniversitesi'nde tiyatro bilimi konusundaki doktora öğrenimini tamamlayarak yurda döndü.

Muhsin Ertuğrul'un İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda, genel sanat yönetmenliği yaptığı son dönemde dört yıl dramaturg olarak çalışan ve reji asistanlığı ile yönetmenlik yapan Prof. Dr. Ayşın Candan, 1981-97 arasında Mimar Sinan Üniversitesi Sahne ve Görüntü Bölmü'nde öğretim üyeliğini sürdürdü. Bunun yanı sıra Anadolu ve İstanbul Üniversitesi Devler Konservatuvarlarında, Marmara ve Boğaziçi Üniversitelerinde "Tiyatro Tarihi", "Dramaturgi" ve "Türk Tiyatrosu" dersleri verildi. 1990'da New York'ta Fullbright, 1993'te Berlin'de Goethe Enstitüsü burslarıyla çağdaş tiyatro araştırmaları yürüttü. 1997'de Viyana Üniversitesi'nde konuk öğretim üyesi olarak ders veren Candan, 1996'dan bu yana Uluslararası Tiyatro Antropolijisi Okulu (İSTA) oturumlarına katılmakta, Yeditepe Üniversitesi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapmaktadır.

Tek bir sonuç gösteriliyor

İndirim!
%25 İNDİRİM
Card image cap

Öncü Tiyatro ve Dijital Çağda Gösterim

Prof. Ayşın Candan’ın bu eseri, çağdaş sahne serüveninin bütünsel bir görünümünü yansıtırken, oyun sanatının yüzyıl içindeki örneklerini kronolojik bir sıralama yerine anlatmak yerine belli başlı… Detay

 42,00  31,50