Ray Kurzweil

Ray Kurzweil, 12 Şubat 1948 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yazar, girişimci, fütürist ve günümüzün öncü mucitlerinden biri olan Ray Kurzweil, Wall Street Journal tarafından "durdurulamayan deha", Forbes tarafından ise "kusursuz fikir makinesi" olarak betimlenmiştir. Inc. Magazine, kendisini ABD girişimcileri arasında 8. sıraya koyarak "Thomas Edison'un haklı varisi" olarak tanıtmıştır. PBS ise kendisini Amerika'nın son iki yüzyılın 16 devrimcisinden biri olarak tanımlamıştır.

Optik karakter tanıma, metinden konuşma sentezi, konuşma tanıma teknolojisi ve elektronik klavyeli enstrümanlar üzerine buluşları olan Kurzweil, dünyanın en büyük icat ödülü olan MIT-Lemelson ödülünü kazanmıştır. 1999 senesinde ülkenin en prestijli teknoloji ödülü olan Ulusal Teknoloji Madalyası'nı bir Beyaz Saray seremonisinde Başkan Clinton'dan almıştır. 2002 senesinde ise ABD Patent Ofisi tarafından kurulan Ulusal Mucitler Onur Listesi'ne dahil olmuştur. Ray Kurzweil'in The Age of Intelligent Machines (The MIT Press, 1992), The Age of Spiritual Machines (Penguin Books, 2000), The Singularity is Near (Penguin Books, 2006), Fantastic Voyage: Live Long Enough to Live (Plume, 2005), Forever Transcend: Nine Steps to Living Well Forever (Rodale Books, 2010) adlı kitapları bulunmaktadır.

Tek bir sonuç gösteriliyor

İndirim!
%25 İNDİRİM
Card image cap

Bir Zihin Yaratmak: İnsan Düşüncesinin Esrarı

Amerikalı mucit ve fütürist Ray Kurzweil yapay-zekâ araştırmalarının temeline, geçmişine ve geleceğine ışık tutmaya çalıştığı bu çalışmasında, tersine mühendislik yöntemleri kullanarak insan beynini inceliyor, daha… Detay

 36,00  27,00