Atila Doğan

1968 yılında Artvin'in Şavşat ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini Şavşat'ta tamamladı. 1992 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden Mezun oldu. 1995 yılında Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı'nda doktoraya başladı. 2001-2002 yılları arasında doktora çalışmasıyla ilgili olarak Princeton Üniversitesi'nde bulundu. 2003 yılında doktora eğitimini tamamladı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. Son dönem Osmanlı düşüncesi üzerine çalışmaları olan yazar, 2001-2002 yıllarında Princeton Üniversitesi'nde (ABD) araştırmacı ve 2006-2007 yıllarında da İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi Türk Dünyası İşletme Fakültesi'nde (Kırgızistan) misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur.

Gösterilen sonuç sayısı: 2

%25 İNDİRİM
Card image cap

Osmanlı Aydınları ve Sosyal Darwinizm

Avrupa’da materyalizmden Darwinizme yönelen düşünürlerin etkisiyle Osmanlı aydınları da biyolojik ve sosyal açılardan Darwinizmle ilgilenmeye ve onu Osmanlı toplumuna uygulamaya başladılar. Sosyal Darwinizmin çeşitli türlerini… Detay